Dzisiaj jest 25 czerwca 2017

Imieniny obchodzą: Albrecht, Eulogiusz, Lucja,...

szukanie zaawansowane
szukanie szybkie

Alkohole

Jameson Irish Whiskey

21 października 2011,   Redakcja

  Oceń
John Jameson urodził się 5 października w 1740 roku aby 41 lat później wyprodukować swoją pierwszą butelkę whiskey. Jego nazwisko do dziś zdobi każdą etykietę tego unikalnego trunku, blisko 231 lat od założenia destylarni. Inwestycja w whiskey inną niż wszystkie udała się dzięki wyznawanej przez Irlandczyka zasadzie "Sine metu", co oznacza "Bez Obaw". Motto "Sine Metu" idealnie oddaje charakter i smak Jameson’a - to zamknięta w butelce esencja irlandzkiego ducha, wolność, otwartość i spontaniczność.
Jameson to współcześnie numer 1 wśród irlandzkich whiskey, sprzedawany i rozpoznawalny na całym świecie. Historia tej marki ma swoje źródła w lokalnej destylarni na Bow Street w sercu Dublina, w której John Jameson dzięki najlepszym składnikom i procesowi potrójnej destylacji stworzył trunek doskonały.

Wizją Johna Jamesona było stworzenie whiskey innej niż wszystkie. Swoją determinację w osiąganiu celów oddziedziczył po przodkach, którzy w XVI wieku zasłynęli pościgiem i schwytaniem piratów. Za ten wyczyn zostali nagrodzeni herbem oraz mottem "Sine Metu", co znaczy "Bez Obaw", do dziś dnia widniejących na każdej butelce whiskey Jameson.

John zawsze doceniał swoich pracowników, wychodził bowiem z założenia, że tylko szczęśliwi ludzie potrafią wyprodukować naprawdę dobrą whiskey. Dlatego często można było go spotkać w tawernach nieopodal destylarni popijającego z podwładnymi swój trunek, niejednokrotnie dzielił się z nimi swoimi dochodami. Dzięki temu nawiązywała się między nimi przyjaźń i wspólna pasja tworzenia. Na cześć swoich pracowników umieścił na etykiecie podobiznę dwóch braci bliźniaków-osiłków, którzy potrafili unieść na swych barkach wypełnioną po brzegi beczkę z Jameson'em.

Aby uzyskać wyjątkowo łagodny smak oraz zapewnić najwyższą jakość, John Jameson zainwestował w najlepszą, jak na owe czasy, dostępną technologię destylacji i profesjonalne magazyny do dojrzewania whiskey. John Jameson zyskał renomę dzięki swojemu rzemiosłu oraz wadze, jaką przykładał do dojrzewania, w czasach kiedy większość whiskey była sprzedawana w postaci czystej.

Jego podejście zapoczątkowało tradycję produkcji whiskey wysokiej jakości. Po dziś dzień Master Distiller jest przekonany, że mieszanie ze sobą lekkich i bardziej tradycyjnych destylatów daje w efekcie jego trunkowi łagodny smak i jakość, które są doceniane na całym świecie.

... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ...
Jameson Irish Whiskey - pojemność: 0,7l; cena: ok. 75 zł

Komentarze

Gość
28 listopada 2011
01:18:01

nie piłem ale chyba spróbuję


Norbi
6 grudnia 2011
00:57:00

wybredny jestem lepiej nie pic wcale niż byle co...polecam smaczna


dublin11
19 lutego 2012
00:43:57

czy smaczna,yyyymmm,napewno jedna,z najlepszych ,szlachetna wśród trunków


LL
1 czerwca 2012
15:03:29

Jest niezła ale dopiero 12 lub 18 to jest to Cena 75 zł za ta butelkę zawyzona


avekowal
15 listopada 2012
20:43:37

wolę od niejednego malta, na ten moment moja ulubiona, jakość/cena genialna


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Rozrywka

Bejbis

17-letnia Shirley marzy o studiach. W tym celu dorabia jako opiekunka do dziecka. Zauroczona ojcem jej podopiecznego ulega mu, nawiązują...

Imprezy

Limitowana edycja Bombay Sapphire

Gin Bombay Sapphire świętuje 250 rocznicę utworzenia receptury, według której wytwarzany jest od 1761 roku. Aby uczcić ten niezwykły...

SQA.pl - Męskie strony Internetu